Дизни објави кога ќе се прикажува новиот „Кралот лав“: Познати и детали за филмот

12 септември, 20220
kralj-lavova-830x0

Проектот ќе го води режисерот Бери Џенкинс

Компанијата Дизни објави дека новиот „Кралот лав“ ќе излезе во 2024 година.

Се вика „Муфаса: Кралот лав“, а е приквел на филмот од 1994 година и неговиот римејк од 2019 година, пишува „Index.hr“.

Според „The ​​Wrap“, режисерот, добитник на Оскар, Бери Џенкинс се појавил на изложбата D23 за да разговара за неговите планови за новиот Крал Лав.

Џенкинс вели дека филмот ќе ја раскаже приказната за тоа како таткото на Симба, Муфаса, станал крал и покрај тоа што немал кралска крв.

Ќе добиеме и увид во неговата тешка младост и како бил принуден да расте сам.

Еве како Дизни го најави излегувањето на новиот „Кралот лав“:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit