Домашна маска за мрсна коса: Потребни ви се само 3 состојки кои веќе ги имате дома

8 март, 20220
Screenshot_10

Оваа маска за коса е лесна за подготвување  и е многу ефикасна

 

Состојки:

  • 1 шоља јогурт
  • 3 лажици јаболков оцет
  • 1 лажица мед

 

 

Измешајте ги сите состојки во сад и нанесете ја маската од коренот до врвовите на косата. Чувајте ја маската на косата 30-40 минути, а потоа исплакнете ја со вода и измијте ја на вообичаен начин.

 

Повторете го ова два пати неделно. Не грижете се за мирисот – можеби на почетокот ќе ви изгледа непријатно, но ќе испари штом косата ќе ви се исуши.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma