Домашни кифлички (РЕЦЕПТ)

22 февруари, 20220
Screenshot_2

Меко и многу вкусно пециво.

 

 

Состојки:

 

  • 1/2 кг брашно
  • 1 сув квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 2 лажички сол
  • 150 мл масло
  • 1 цело јајце и 1 белка
  • 160 мл млеко

 

За премачкување:

 

  • 1 жолчка од јајце
  • 2 лажици млеко

 

 

Подготовка:

 

Измешајте го брашното со сите суви состојки.

 

Загрејте го млекото, па додајте ја смесата со брашно како и маслото, јајцето, белките и месете убаво додека тестото не почне да се одвојува од садот.

 

Оставете да отстои 30 минути.

 

Подгответе плех обложен со хартија за печење. Тестото ставете го во малку масло и поделете го на 16 еднакви делови и расукајте го, па завиткајте кифлички и ставете ги на плех.

 

Оставете да отстојат 20 минути.

 

Вклучете ја рерната да се загрее на 200 степени.

 

Секоја кифличка премачкајте ја со мешавина од жолчка и млеко и печете 20 до 25 минути до саканата златна/кафеава боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *