Ева Мендес се враќа на актерството, но само под два услови

12 мај, 20220
eva-mendes-ryan-gosling-830x0

Се шират гласини дека Ева Мендес би можела да се врати со улога во франшизата „Hell Street“.

Ева Мендес последен пат се појави на филмското платно во споредна улога во филмот „The Mystery of the Lost River“ (Изгубена река), во режија на нејзиниот сопруг Рајан Гослинг. После тоа, овој славен пар доби две ќерки, а Ева Мендес целосно му се посвети на семејниот живот.

eva-mendez-1-830x0
eva-mendez-2-830x0

Како гостинка во емисијата „The View“, таа изјави дека планира да се врати на актерството, но има одредени специфични барања.

– Проектот мора да биде забавен. Сепак, нема да снимам сцени на насилство, нема да снимам секс сцени – изјави Ева Мендес. На прашањето на водителката дали ќе ја прекине актерската пауза доколку се појави филмски проект кој ќе ги задоволи нејзините барања, таа одговори „Се надевам“.

Последниот филм во кој таа глумеше главна улога беше драмата „Girl in Progress“ од 2012 година во режија на Патриша Реген и кој финансиски пропадна во кината. Истата година, таа имаше споредна улога во познатите филмови „The Place Beyond the Pines“ на Дерек Канфранс и „Holy Motors“ на Леос Каракс.

Се шират гласини дека Ева Мендес би можела да се врати со улога во франшизата „Пеколни улици“. Мендес првпат се појави во таа франшиза како Моника Фуентес во филмот „2 Fast Furious“ од 2003 година, а потоа се појави во мала улога во филмот „Fast Five“ од 2011 година. Моментално се снима „Fast X“, десеттиот дел од франшизата „Fast and Furious“, но Ева Мендес официјално не се споменува како една од актерките.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi