ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ИДЕАЛНАТА ЖЕНА! Мажите дадоа јасен одговор!

23 јули, 20220
Screenshot_3

Мажите конечно открија што особено им се допаѓа кај жените, па дадоа конкретен опис на идеалната дама

 

 

Идеалната жена изгледа вака:

 

Директна

Ова е жена која знае што сака и не се плаши тоа јасно да го покаже. Таа е силна и нема проблем да преземе иницијатива и прво да го побара мажот да излезат. Ним им парираат силни мажи кои знаат како да се справат со силни жени. Оние кои можат, имаат одличен партнер и прекрасна врска.

 

Независна

Таа е силна, храбра, паметна и способна. Има организиран живот и нема потреба од маж за да ја усреќи и да и го пополни слободното време. Таа е партнер во вистинска смисла, бидејќи не е очајна за маж. Некои мажи сè уште се плашат од нив.

 

Самоуверена

Таа е феминистка – односно не е жена која мрази мажи, туку жена која се почитува себеси и бара еднакви права со машкиот род. Паметна е, забавна и отворена за многу нови искуства. Верува во еднаквост со партнерот и не се однесува како слаба и незаштитена девојка.

 

Секси

Сака мажи и се сака себеси. Таа не користи секс како манипулација за привлекување или задржување на маж, туку едноставно ужива во него и тоа се покажува на неа бидејќи зрачи со сексапил. Другите жени знаат да бидат љубоморни, но затоа мажите го губат умот поради нив. Врската со нив е чисто задоволство.

 

Партнер

Таа е грижлива, секогаш е тука за партнерот, можат да разговараат за сѐ, имаат заеднички интереси. Обожава да излегува со своето момче и неговото друштво, но и сама со другарките. Тие се безбедно засолниште за своите партнери и затоа мажите ги чуваат како вистинско богатство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi