ЕКСПЕРТИТЕ ПРЕПОРАЧУВААТ Розевиот кармин е идеален за првиот состанок

2 март, 20220
Screenshot_2

Бојата на карминот кажува многу за карактерот на жената

 

 

Бојата на карминот, освен што ја изразува убавината и сензуалноста на усните, ги открива и женските карактерни црти.

 

Американскиот магазин Shape и психолозите од Универзитетот Харвард утврдиле дека изборот на шминка зависи од тоа како некој ќе ја оцени привлечноста и личноста на одредена дама.

 

Црвениот кармин го претпочитаат креативните и смели жени кои излегуваат во сабота и тренираат пет пати неделно.Дамите кои често користат розов кармин изгледаат подружељубиви и позабавни, а тоа е и бојата на моќта.

 

Постарите дами претпочитаат да ја изберат оригиналната розова боја, додека помладите носат нуд нијанса или боја на слива за кармин.

 

Црвениот кармин го сакаат храбрите жени

 

Останатите викенди претпочитаат да ги поминуваат дома, ретко прават селфи и имаат најмалку чевли во плакарот.

 

Постарите избираат розов кармин

Нуд усни прават жените да изгледаат потопло и погрижливо, а експертите препорачуваат дамите да ја користат оваа нијанса на кармин за нивниот прв состанок или ноќно излегување со пријателите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi