ЕФЕКТ НА NUDE УСНИ ПО КОЈ ЛУДУВААТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Ги прави усните пополни и поголеми, а потребна е само една работа!

26 февруари, 20220
Usnice

Моливите за усни се алфа и омега на беспрекорната шминка за усни. Вообичаено се избира малку потемно тон од бојата на карминот и се користи за лесно оцртување на усните пред да ги наполниме со идеалната боја, а најчесто тоа се nude нијанси.

Цртањето на линијата на усните со моливче за усни спречува „истекување“ или размачкување на карминот надвор од рабовите, со што се обезбедуваат јасни контури.

Ако сте љубители на повторно исцртување, но не премногу, туку доволно за да им дадете целосен ефект на вашите усни и да изгледате природно, тогаш моливот за усни е дефинитивно вашиот најдобар пријател.

Меѓутоа, сега нов трик со молив за усни ги воодушевува жените на социјалните мрежи. Но, наместо молив за усни, употребете неочекуван производ кој веројатно го имате во торбичката за тоалети, а тоа е – молив за веѓи!

Kako olovku za obrve koristiti za usne

Вака функционира трикот со молив

Трикот е исклучително едноставен: земете го моливот за веѓи (треба да биде барем светло кафен, но не и црн) и исцртајте ги усните како и обично. Потоа наполнете ги усните со кармин – или крем руменило, како што се гледа на видеото. Малку истријте ги усните, et voilà! Совршено обликуваните усни се подготвени!

Моливот за веѓи е совршен за цртање усни, а неговата текстура исто така го прави карминот издржлив. Дополнително, кафеавата боја постигнува модерен изглед на усни во кој темната линија на усните е комбинирана со многу посветол кармин – враќање на убавината од 90-тите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma