Е, ОВА Е ВРВНА ФРИЗУРА! Џенифер Лопез лансираше ТРЕНД кој жените ќе го обожаваат во 2022 година! Лесно се прави и изгледа ТОП (ФОТО)

29 јануари, 20220
2885551_screenshot-23_ls

Џенифер Лопез е вистинска кралица на модата и убавината. Освен што започнува трендови, нејзините фризури секогаш се на врвот на омилените.

Таа неодамна воодушеви со брановидна коса, а потоа и долги шишки кои беа обожавани во седумдесеттите. Сега таа се одлучи за уште една популарна фризура за 2022 година, која веќе стана хит меѓу нејзините поп колешки.

Таа направи пунџа на задниот дел од главата, а пунџата се фокусира на патецот во средината, а од страните има малку разбушавени прамени кои го врамуваат лицето.

Ја обожаваат и сестрите Кардашијан, па Кортни ја покажа на неодамна објавената фотографија. Остатокот од косата е целосно измазнет, ​​но додека во вообичаените верзии може само да се исчешла и да се собере во пунџа, кај оваа верзија постапката е малку потешка бидејќи патецот е во средината и затоа е потешко да се стилизира.

Фотографијата можете да ја погледнете ОВДЕ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma