ЖЕНИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ИСПРОБАЈТЕ: Мажите најмногу ги сакаат овие три пози во сексот!

22 март, 20220
15048642346237854cc4600794820027_640

Вкусовите се различни, но судејќи според истражувањата, повеќето мажи се согласуваат дека овие пози се – најпривлечни.

  1. Каубојка – Оваа поза е особено возбудлива за мажите бидејќи ја гледаат својата партнерка за време на сексот, што причинува обострано задоволство. Затоа оваа поза е идеална бидејќи на момчињата им дава можност, на пример, да ги гледаат облините на партнерката. Бидејќи мажот во оваа поза нема потреба да биде активен, а може да ги користи рацете, позата е дополнително привлечна.
  2. Свртена каубојка – Кога жената ќе го сврти грбот, нејзиниот задник е во преден план, што е многу возбудливо за мажите. Тие имаат поглед како во „doggy“, но во исто време и удобност да не мора да работат. Друга варијанта на оваа поза е партнерката во иста поза да лежи на грб врз мажот за и двајцата да гледаат во таванот. Мажот може да ја прегрне и да ја допира каде што треба, да гледа во небото (ако сте на отворено) и да трае подолго. Имено, тој нема да може да навлезе длабоко, па може да доживеете и заеднички оргазам.
  3. „Doggy“ – На сите четири додека мажот е позади – тој го одредува темпото и интензитетот, а може да оди длабоко. Мажите уживаат во погледот на женскиот задник, грбот и вратот и фактот дека во оваа поза нивната партнерка се предава. Сепак, не дивејте како што прават во порно филмовите (кои често се нереални). Почувствувајте ги реакциите на вашата партнерка и она што и се допаѓа. Ако длабоката пенетрација и предизвикува болка, тогаш успорете и не притискајте до крај. Поентата е дека и двајцата треба да уживате и никој да не се повреди, пишува „Cosmopolitan.hr“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi