Заборавете на БРЧКИТЕ: Направете сами маска за лице, потребни ви се само ТРИ состојки

25 февруари, 20220
Screenshot_6

Направете своја маска за лице и подмладете се

 

Поради својот состав, позитивно влијае на изгледот и квалитетот на кожата. Го враќа сјајот и еластичноста, а редовното користење на оваа маска многу брзо ќе ги намали брчките на вашето лице.

 

Квасецот содржи комплекс од витамини Б, како и минерали, амино киселини и антиоксиданси. За оваа маска ви се потребни само 3 состојки, се користи еднаш неделно, а првите резултати можете да ги видите после еден месец.

 

Потребно ви е:

  • 1 кесичка квасец
  • 1 белка
  • 1 лажица лимон

 

Подготовка

 

Измешајте ги сите состојки и почекајте квасецот малку да нарасне. Потоа нанесете ја маската на лицето и држете ја на кожата додека не стане целосно цврста и сува. Потоа исплакнете ја маската со млака вода и потоа нанесете крема за лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi