Заборавете на КОРЕКТОР: Еве како со помош на ЦРВЕН КАРМИН да ги сокриете подочниците за минута!

8 април, 20220
3568_shutterstock-1915494460_f

Изгледа лудо, но функционира. Познатите шминкери се колнат во овој трик и велат дека функционира.

Многу жени имаат проблем со темни кругови околу очите кои не можат да се сокријат со обична пудра, дури ни со помош на коректор.

Доколку спаѓате во оваа група и веќе сте ги испробале сите методи на покривање, а ништо не вродило со плод, можеби овој трик ќе ви помогне.

Темните кругови се естетски проблем, а за успешно да ги покриете потребен ви е црвен кармин кој со лесен потег ќе го нанесете директно под окото.

Еве како да користите црвена боја за да постигнете резултати.

Па, нанесете го карминот директно под окото со лесен потег, а потоа лесно размачкајте го со прстот или сунѓерче. Внимавајте да не нанесувате премногу кармин.

Откако ќе го направите сето ова, нанесете ја пудрата како што обично би правеле. Црвениот кармин дава добри резултати бидејќи црвената ги неутрализира виолетовите тонови под очите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi