ЗАБОРАВЕТЕ НА СКАПИТЕ КРЕМИ! Најсилниот природен производ против стареење ќе му го врати стариот сјај на лицето и ќе ги испегла СИТЕ БРЧКИ!

17 февруари, 20220
321667_x3_f

Кожата на лицето со текот на времето ја губи еластичноста, а брчките оставаат трага

Не можеме да го запреме процесот на стареење, но можеме да ја направиме нашата кожа здрава и затегната.

Кожата на лицето е секојдневно изложена на надворешни фактори, а употребата на силни производи за нега и на шминка може негативно да влијае на изгледот и структурата на кожата.

Така, со текот на времето се јавува дехидратација што ја прави кожата безживотна и опуштена.

Иако денес во продавниците можеме да најдеме голем број на различни препарати против брчки, природата ни дала подобро решение – бадемово масло.

Бадемовото масло содржи омега-3 киселини кои ја стимулираат влагата и витамин Е, кој влијае на мекоста на кожата.

Бадемовото масло можете да го купите во која било продавница за здрава храна, а цената е исклучително прифатлива.

Употреба

Може да се нанесува на целото лице, но и на вратот и рацете. Се препорачува да се стави поголема количина на пределот под очите каде што кожата е најтенка.

Наутро и навечер масирајте го бадемовото масло на чиста кожа и не нанесувајте никакви препарати после тоа.

Првите резултати ќе ги забележите по само седум дена, а вашето лице едноставно ќе блесне!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi