Загарантирана авантура: Најлудите линии за крстарење за кои веројатно никогаш не сте слушнале

20 февруари, 20220
62236999

Овие мали компании ќе ве одведат на места за кои не сте ни знаеле дека може да ги водат крстосувачите. Заборавете за момент на Медитеранот и слично и дознајте кои компании нудат сосема нови и различни искуства од патување со брод.

Alaskan Dream Cruises

Оваа компанија е во сопственост на локални претприемачи и на посетителите им нуди автентичност. Патниците имаат можност одблиску да ги набљудуваат глечерите, природата и животните. Екипажот е составен од домородци од Алјаска и е одличен водич за авантуристи кои сакаат да ги посетат најоддалечените градови како Тлингит и Хаида. За време на патувањето можете и да пловите на кајак или да пешачите низ неверојатната и единствена глетка на Алјаска.

Albatros Expeditions

За оние кои сакаат да ги посетат поларните дестинации како Гренланд и Свалбард, оваа агенција со 30-годишно искуство е одличен избор. Гостите на бродот можат да уживаат во кајак, планинарење и планинарски патувања со искусни водичи и биолози. Има и бројни предавања за оние кои сакаат подобро да ја разберат природата во која се движат.

Atlas Ocean Voyages

Нешто поинаку, максималното луксузно патување со сеопфатен аранжман го нуди компанија од Форт Лауердејл, Флорида. Покрај различните авантуристички патувања, овде можете да го пробате првиот морски спа центар на L’Occitane.

Coral Expeditions

Ако сакате да ја запознаете Австралија на интимен и опуштен начин, размислете за аранжман кој вклучува посета на Големиот корален гребен и оддалечениот регион Кимберли, кој до неодамна беше „најдобро чуваната тајна на Австралија“. Самите чамци се многу луксузно опремени и на гостите им нудат се што им е потребно за максимално уживање.

Island Windjammers

Оваа агенција главно организира едрени тури во Карипското Море. Замислете како пиете традиционален рум додека лесно пловете покрај некои од најубавите пејзажи во светот. На бродот обично има околу 20 патници, па практично имате впечаток дека уживате во приватен брод.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma