Засекогаш променете го стилот на шминкање на очите: Бел молив во водената линија ќе ги нагласи очите и ќе изгледате занесно

14 јануари, 20220
334080_bela-olovka-shutterstock-194749196_ff

Доколку сакате да се шминкате и ви треба решение за „мачкасти очи“, поотворена форма на шминка за очите, патем и поиздолжена, тогаш во тоа може да ви помогне еден производ, кој во комбинација со други, т.е. повеќето сенки, може да го издолжат и продлабочат вашиот изглед.

Време е да го нанесете овој молив за визуелно да го промени обликот на вашето око:

– Ако само сакате да ги отворите очите, тогаш многу едноставно нацртајте ја само долната водна линија, а ако можете, водената линија на горниот очен капак, ќе можете да го отворите погледот и да привлечете внимание на вашиот поглед, бидејќи оваа боја е многу интересна, а доста привлекува внимание, па со сигурност ќе ги свртите погледите кон себе
– Друг начин е да го ставите во водената линија, така што во внатрешниот агол на окото каде што завршува водената линија, ќе ставите малку боја или бела линија и така ќе го „издолжите“ окото, но за да го постигнете тоа, потребно е даставите потемна нијанса на долниот капак, а за дополнително да го постигнете овој изглед на надворешниот агол на окото, додадете темно кафеава или црна нијанса на долниот очен капак

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber