Затегнете ја кожата и ублажете ги брчките: Правиме маска од компир

10 март, 20220
Screenshot_6

Се прави за 5 минути и брзо ја затегнува кожата

 

Убавата и здрава кожа е сон на секоја жена, а лице без брчки и старечки дамки може да се постигне без употреба на скапа козметика и интервенции. Пробајте природен начин за затегнување на кожата, ублажување на брчките и намалување на старечките дамки и флеки.

 

 

 

Ви носиме рецепти за две домашна маска чија главна состојка е компирот!

 

 

 

Во сад измешајте 1 лажичка свежо исцеден сок од лимон со 2 лажици рендан суров компир и 1/2 лажичка јогурт. Мешајте додека состојките не се соединат, а потоа нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Нанесете, масирајте го лицето со кружни движења, а потоа оставете ја маската да делува околу 20 минути. Оваа маска за затегнување се препорачува да ја користите еднаш неделно, но поради лимонот се препорачува да ја нанесувате навечер за да не ја изложите кожата веднаш на сонце по нанесувањето на маската.

 

 

 

Користете ја маската еднаш неделно еден месец, а потоа направете пауза. Резултатите треба да ги забележите по еден месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi