За возбудливи ноќи и нови задоволства: Пробајте ги овие ТАЈНИ ЕРОГЕНИ ЗОНИ

4 февруари, 20220
27503956661f1256f6b922375284639_640

Верувале или не, пределот зад коленото, токму на свиокот на ногата, е едно од најчувствителните места на телото, а ретко го допираме.

Теме

На скалпот има голем број нервни завршетоци, па затоа е една од најдобрите, а малку познати ерогени зони. Нека вашиот партнер нежно го масира темето со врвовите на прстите, а вие препуштете се на уживањето.

Зглобовите

Кожата на зглобовите е тенка, па чувствителноста е изразена. Малкумина помислуваат да ги насочат своите прсти кон овие области. Тие се на пат кон интимните делови од телото, што придонесува за возбуда. Полека, со кружни движења поминувајте со прстите преку нив, партнерот ќе ужива.

Колената

Имено, тосе работи за е пределот зад коленото, токму на свиокот на ногата, каде што кожата е помека. Тоа е место каде што ретко нè допираат, што значи дека сигурно ќе почувствуваме мал наплив на возбуда кога некој ќе не допре таму. Исто така, има голем број на нервни завршетоци, што говори во прилог на фактот дека станува збор за многу чувствителна област, пишува 24sata.hr.

Прстите на нозете

Многу луѓе се двоумат кога станува збор за допирање на нивните стапала. Сепак, прстите на нозете не се само за луѓе со фетиш, тие можат да бидат исклучително секси место за почеток на предигра за речиси сите луѓе.

Стомакот

Стомакот се наоѓа во близина на нашата главна ерогена зона, па чувството на исчекување може да биде исклучително возбудливо. Стомакот е исто така добро место за играње со температурата. Обидете се да задржите нешто ладно или топло во устата, а потоа бакнете го партнерот во стомак. Чувството е фантастично.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi