За ова не сме размислиле: Еве зошто не треба наутро да го ставате дезодорансот!

14 април, 20220
25400_shutterstock-1562062537-1_f (1)

Антиперспирантот делува така што ги затвора каналите за пот, што значи дека спречува потта да излезе од телото. Со прскање дезодоранс навечер (кога кожата е сува, а потните жлезди се помалку активни), антиперспирантот има доволно време да го затне каналот, па затоа е секогаш подобро да се нанесува навечер.

Дури и ако се туширате наутро, антиперспирантот треба да продолжи да делува во следните 24 часа.

Оваа мала промена во рутината нема да ви заштеди многу време наутро, но ќе ве спаси од непријатностите да го започнете денот со големи дамки од пот на вашата чиста кошула или фустан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi