За 10 минути спремете доручек кој ќе го одушеви секој: Виршли во тост леб со волшебен вкус

23 јануари, 20220
334491_virsle-shutterstock-1492977131_ff

Состојки:

2 виршли
2 парчиња тост леб
масло
јајце
50 гр рендано сирење
кечап
мајонез
1 јајце

Подготовка:

Најпрво колбасите сварете ги малку, но не премногу. Потоа извадете ги краевите од кришките леб.

Потоа колбасите се обложуваат со леб, па се валкаат во едно изматено јајце и се пржат на врело масло.

Потоа извадете ги виршлите од тавата и во неа ставете го кашкавалот да се стопи неколку секунди.

Вратете ги колбасите и премачкајте ги со сирењето.

По желба посипете со мајонез и кечап.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi