Зборови вредни 100.000 евра – Марина Туцаковиќ за неа напиша само ЕДЕН стих кој ѝ донесе ОГРОМНА заработка!

10 август, 20220
143315_101_ff

Марина Туцаковиќ засекогаш ќе остане во сеќавањата на луѓето, и поради нејзината добрина и поради безвременските хитови што ги остави зад себе.

Меѓу нив е и пејачката Неда Украден, која беше длабоко потресена од смртта на Марина. „Марина Туцаковиќ не замина засекогаш од животите на обожавателите и луѓето кои ја сакаа нејзината музика и соработуваа со неа“, изјави во таа прилика Неда.

Неда Украден истакна дека Марина соработувала со луѓе од цела поранешна Југославија и дека нема човек што не ја обожава. Таа додава дека Туцаковиќ обожавала да се дружи со луѓето со кои соработувала. Имала голема почит кон колегите и никогаш не била суетна.

„Малку се зборовите кои можат да ја опишат нејзината работа“, изјави пејачката.

Неда Украден на самиот крај емотивно изјави дека Марина Туцаковиќ сигурно ќе им недостига на сите, особено на луѓето кои ја почитувале и ја сакале нејзината работа, но и таа самата како личност.

Марина Туцаковиќ направи хит со песната „Зора је“, пишувајќи само еден стих за песната во изведба на Неда Украден, за кој стих заработила голема сума на пари.

Најскапиот стих кој на Марина ѝ донесе повеќе од 100.000 евра е во изведба токму на Неда Украден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit