ЗЛОБНИОТ РИС ОД „MALCOLM IN THE MIDDLE“ ЈА ОСТАВИ ГЛУМАТА: Ужива во татковската улога и друг вид на работа

27 февруари, 20220
Justin-Berfield

Епизодите од серијата „Malcolm in the Middle“ ги следат генерации семејства ширум светот.

Премиерата ја имаше на почетокот на 2000 година, а заврши шест години подоцна, во 2006 година. Заплетот го следеше дисфункционалното семејство од средната класа, а на главниот лик Малком во секое од нив му пречеше неговиот постар брат Рис, кој во реалниот живот е помлад од неговиот телевизиски брат.

Неговата улога денес ја отелотвори 36-годишниот Џастин Берфилд кој сега е успешен бизнисмен. Тој е роден во Калифорнија, а неговото прво појавување на екранот било во реклама за кафе кога имал пет години.

Justin Berfield, zločesti brat Reese iz serije Malcolm u sredini ima 36 godina

Тој потоа се појави во 20 други реклами, а неговото прво телевизиско деби беше во кратката серија „Добар живот“. Телевизискиот продуцент Линвуд Бумер го ангажираше во 1999 година за улогата на непослушниот брат на Рис и тој се појави во сите 151 епизода од серијата.

Потоа, во 2010 година, тој беше еден од продуцентите на серијата „Sons of Tucson“, но емитувањето беше прекинато по само четири епизоди.

Денес, Џастин Берфилд е успешен бизнисмен, главен креативен директор на Virgin Produced, компанија за развој, пакување и продукција на филмови и телевизија во сопственост на Virgin Group.

На своите социјални мрежи со следбениците споделува објави со својата ќерка која ја доби со сопругата Лиза, но и оние поврзани со патувањата и риболовот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi