Знаци дека мажот не го интересира сериозна врска, туку само секс

17 февруари, 20220
536569180620a4d692237b079451337_640

Постојат знаци кои укажуваат дека партнерот кој штотуку сте го запознале не е заинтересиран да стапи во врска со вас, туку бара авантура и забава за една ноќ.

Советникот за врски Перси Лосон објаснува дека постојат шест „црвени знамиња“ на кои треба да обрнете внимание доколку излегувате со партнер кој штотуку сте го запознале. Ако сакате љубовна врска и се прашувате дали заинтересираноста е обострана, видете дали ги покажува овие знаци.

Доколку забележите некој од нив, голема е веројатноста дека тој само сака да ве однесе во кревет и не е подготвен да ги прифати обврските.

Ве вика како плен

Да почнеме со најочигледното – СМС порака која пристигнува доцна во сабота навечер, со прашањето: „Какви ти се плановите за вечерва?“. Ако е подготвен дури и да испрати такси да ве земе, тоа е дефинитивно знак дека многу сака секс со вас.

Ви прави притисок

Ако имате чувство дека ве убедува да направите нешто, тоа е знак дека е заинтересиран само да ве однесе во кревет. Ќе се труди многу брзо да воспостави физички контакт и постојано ќе има сексуални инсинуации или шеги за секс.

– Можеби ви е непријатно бидејќи премногу брза. Кога сте со него, тој сака да ве допира, а кога ви праќа пораки, често го користи зборот секс. Тоа не е добар знак, вели Левсон.

Отворено ви кажува дека сака „само малку забава“

– Ако партнерот ви каже дека бара само малку забава и дека не сака ништо сериозно, се е јасно. Понекогаш тоа се случува кога некој штотуку излегол од сериозна врска, но ако го знаете тоа, не губете време. Очигледно бара само една „безобразна“ ноќ, а не обврска – објаснува Лавсон. Многу луѓе, особено жените, кои често не сакаат да го признаат тоа, се обидуваат да ги привлечат работите кон подлабока, посериозна врска во такви ситуации, но тоа обично не успева, додава таа. Затоа, ако ви кажат дека не сакаат ништо сериозно, сфатете го на тој начин.

Разговорите се многу површни

– Некој кој одржува површен контакт веројатно бара само еден тип на интимност. Во неговиот разговор тој не се труди подобро да ве запознае. Разговорот често може да биде принуден – вели Лавсон.

Од друга страна, има луѓе кои сакаат да ве натераат да мислите дека навистина ги интересира најдлабокиот дел од вашата интимност, но всушност ве мамат со лажно чувство на сигурност, така што ќе се отворите и ќе спиете со нив, по што тие не се подготвени да понудат ништо друго., пишува „24sata.hr“.

Избегнува дружење со пријателите

Пазете се од луѓе кои не се заинтересирани да се дружат со вашите пријатели, како и да ве запознаат со своите пријатели. Некои луѓе откажуваат договори во последен момент и навистина не покажуваат интерес да се поврзат со вашиот живот. Сакаат да ве гледаат само приватно, бидејќи ги интересира само секс.

Честопати ова може да се протолкува како едноставно да сакаат да бидат со вас и да го сакаат она што вие двајца го претставувате заедно, па ќе изгледа дека навистина им се допаѓате. Меѓутоа, ако некој сака повеќе од секс со вас, ќе биде навистина возбуден што ќе ги запознае пријателите и семејството и ќе го очекува тоа.

Не троши пари на вас

Ако некој само бара секс, не е баш заинтересиран да ве импресионира со тоа што ќе инвестира во вас на начин што би го направил ако навистина му се допаѓате – заклучува Лавсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi