Зрачи со самодоверба и сексапил: Лилаковиот стајлинг на Блејк Лајвли кој не секој знае (или смее) да го носи!

12 февруари, 20220
335319_blejklajvliprofimedia0661371951_ff

Австралискиот актер Хју Џекмен се врати на штиците што живот значат, и на жанрот што најмногу му се допаѓа – мјузиклот! На публиката на Бродвеј ѝ се претставува со улога во „The Music Man“, во која глуми Харолд Хил, измамник кој наоѓа љубов и ги менува животите од дното нагоре.

На премиерата Џекмен беше поддржан од голем број колеги, меѓу кои Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли, еден од омилените познати парови и блиски пријатели на Хју Џекмен и неговата сопруга Дебора Ли Фурнс. Во фокусот секако беше Блејк, кој уште еднаш покажа зошто важи за една од најдобро облечените жени во светот.

Малку се жените кои би се осмелиле да облечат виолетово одело (како Сандра Булок неодамна), но Блејк Лајвли секако е една од оние кои можат да го носат со леснотија и самодоверба!

<p>Šarmantna glumica podržala je kolegu na premijeri njegovog novog mjuzikla, a kada je zakoračila na crveni tepih — malo ko je pričao o njemu i o predstavi!</p>

 

Ѕвездата на „Gossip Girl“ избра модел потпишан од дизајнерот Серџо Хадсон, составен од блејзер со долг струк за 1.595 долари и длабоки и долги панталони со широки ногавици кои чинат речиси 1.050 долари. Блејк не сакаше премногу да експериментира, па под сакото зеде блуза од истиот дизајнер – сатенска креација со долги ракави украсена со многу длабок V-деколте. Станува збор за необично боди чија цена е речиси 1.000 долари и која открива многу кожа, но Блејк го носи многу опуштено и зрачи со лежерност. Сите овие парчиња се дел од колекцијата за пролет и лето 2022 година, а дека Лајвли е вистинска модна ѕвезда покажува и фактот што самата го избрала овој аутфит бидејќи се знае дека не ги користи услугите на стилист ниту за најважните церемонии!

<p>Šarmantna glumica podržala je kolegu na premijeri njegovog novog mjuzikla, a kada je zakoračila na crveni tepih — malo ko je pričao o njemu i o predstavi!</p>

Актерката носеше и елегантни црни сини врвни салонки со потпис на модната куќа Christian Louboutin, еден од нејзините омилени кога станува збор за обувките, а се одлучи за кадифен модел, опкружен со кристали, благодарение на кој изгледа уште пораскошно.

Блејк не би бил Блејк доколку не донесе ефикасен накит за кој ќе се зборува со денови, а овој пат изборот падна на скапите висечки обетки Lorraine Schwartz, изработени од мрежести плетени дијаманти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi