Идеи за супер аутфити од Еуфорија кои можете да ги ископирате

25 февруари, 20220
1645617173-profimedia-0659090533-750x497

Во моментов Еуфорија е најгледаната серија, чии епизоди ги гледаат околу пет милиони луѓе ширум светот, е извор на инспирација за шминкање и фризерство, а секоја облека на хероината посебно е прераскажана. Актерките од Еуфорија носат облека за која сонува секој тинејџер, но и сите останати љубители на модата и новите трендови. Издвојуваме неколку такви аутфити кои секој може да ги копира.

Секси стилот од опасната Меди

Во секоја епизода е наредено омилениот црномурест медиски врв на многу луѓе. Тесни фустани, кратки здолништа, провокативни топови, светки и леопард принт се нешто што ја прави препознатлива. Сепак, најмногу ја сакаме поради нејзината самодоверба поради која се што носи изгледа беспрекорно.

Го издвоивме овој аутфит во пастелно синиот тон кој Меди Перез го носеше во првата сезона на Euphoria. Овој бел топ можете да го направите со интересно деколте и цигернадли кои ја поврзуваат белата ткаенина. Внесете живот на стариот бел врв што веројатно веќе го имате во плакарот и додадете неколку детали на шлицот. Заедно со горниот дел, Меди носи светли фармерки и ремен во слична боја на цирконите. Сè уште е студено, па надополнете го аутфитот со беретка, а ваква ѕвезда сигурно ќе најдете во најблискиот трговски центар.

Нежен и единствен како Лекси

Иако повеќето од хероините на Еуфорија претпочитаат секси тесна облека како забавата да трае секој ден, Лекси Хауард сепак има малку поинаков стил. Повлечена и вљубена во книгите и театарот, Лекси носи поскромна облека, најчесто слатки фустани и едноставни тоалети кои не се премногу предизвикувачки.

Ако ви се допаѓа овој стил, можете лесно да го ископирате изгледот на Лексин. Карираните фустани, кошулите и јакните воопшто не се надвор од мода, а оној што го носи Лекси е идеален за пролетта што доаѓа. Доколку не го најдете токму истото, веројатно ќе ви биде полесно да најдете карирано здолниште кое можете да го комбинирате со бела кошула со интересни копчиња и јака. Комплетирајте го аутфитот со црна чанта како што направи Лекси и подготвени сте за пикник, забава или забава.

Провокативна и женствена како Кејси

Иако многумина ги нервира затоа што ја изневерила својата најдобра пријателка кога се мотала со нејзиниот бивши, сите се согласуваат дека Кејси Хауард изгледа беспрекорно. Таа обично носи пастелни бои, кратки здолништа и фустани и топови во сличен тон. Изгледа дека во втората сезона и се променил стилот и дека се труди да личи на Меди, но сепак го задржала својот заштитен знак – розовата.

Во поновата епизода од втората сезона ја видовме во валкано розево здолниште и топ во малку потемна нијанса во иста боја. Ваквата облека е во тренд уште од минатата зима – од костими за капење, топови и фустани. Сличен топ можете да најдете во една од популарните продавници за млади.

Во опуштена верзија како Ру

Изгледа дека главната хероина на Еуфорија не обрнува премногу внимание на изборот на облека, но сепак креаторите на серијата и подариле облека во улична облека, омилена на многу млади девојки. Руни тренерки, широки маици и лежерна облека се заштитен знак.

На фотографијата што ја избравме таа носи зеленикави тегет панталони, кафеав кожен ремен и широк сина дуксер. Аутфитот е надополнет со очила за сонце и црн ранец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma