ИМАТЕ МАЛКУ НЕПРАВИЛЕН НОС? Еве КАКО да го контурирате – вашето лице ќе изгледа многу поубаво! (ВИДЕО)

11 мај, 20220
564065_nos_f

Ако имате испакнатина на носот, можете визуелно да ја намалите со правилно контурирање.

Секако, свесни сме дека совршен нос не постои (освен ако не одлучите да одите под нож), сепак, тоа не значи дека не можете да го „направите“ со помош на шминка.

Контурирањето на лицето и истакнувањето на предностите и криењето на недостатоците со помош на шминката е одамна „тренд“, па многу дами претпочитаат ваков тип на „корекција“ наместо естетски зафати.

Се што треба да направите е правилно да се нашминкате и на тој начин дополнително да ја истакнете вашата убавина.

Нанесете потемна сенка над нерамнината, а потоа светол коректор околу неа. Сè убаво изблендирајте и готово.

Како изгледа тоа во пракса, можете да видите ОВДЕ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber