Има 25 години и доживеа состојба слична на – ШЛОГ: Новата вест за здравствениот проблем на Хејли Бибер го загрижи светот

13 март, 20220
336655_hejli-biber-h-57280138_ff

Откако манекенката Хејли Бибер беше хоспитализирана, таа се огласи и сподели детали за нејзината здравствена состојба.

Манекенката Хејли Бибер била хоспитализирана и и била укажана итна медицинска помош. Како што пишуваат странските медиуми, таа имала проблеми кои по својата природа се карактеристични за постари луѓе, а не за млади во дваесеттите години.

25-годишната манекенка ги потврди пишувањата на медиумите, и откри дека доживеала симптоми слични на – шлог! Како што напишала на Инстаграм, овие симптоми се резултат на мало згрутчување на крвта на нејзиниот мозок.

– Во четвртокот наутро појадував со мојот сопруг (Џастин Бибер), кога почнав да чувствувам симптоми слични на мозочен удар и ме однесоа во болница – започна Хејли.

– На мојот мозок најдоа мало згрутчување на крвта, што предизвикало недостаток на кислород, но моето тело го совлада на свој начин и целосно се опоравив во следните неколку часа. Иако ова беше еден од најстрашните моменти што сум ги доживеал, јас сум дома и добро сум. Благодарна сум на сите лекари и медицински сестри кои се грижеа за мене. Ви благодариме на сите за вашите добри желби, грижа, поддршка и љубов.

<p>Nakon što su manekenku <strong>Hejli Biber </strong>hospitalizovali, oglasila se i podelila detalje zdravstvenog stanja.</p>

Овој здравствен проблем следеше неколку недели откако Џастин Бибер се зарази со корона вирусот, што првично ги наведе лекарите да размислат за причината за нејзината состојба.

Двојката е во брак од 2018 година, а минатата недела го прославија роденденот на пејачот.

– Среќен роденден душо моја. Има многу неверојатни и убави работи во овој живот, но најдоброто нешто е што можам да ги преживеам со тебе.

Неодамна се појавија информации за проблемите во нивниот брак, а Хејли реши да застане на патот на шпекулациите и озборувањата.

– Имавме многу муабети од типот: какви ни се плановите, каде сакаме да бидеме за толку и толку години, секогаш сме зборувале дека сакаме да се венчаме млади и да бидеме млади родители, но… не е се како што си замислуваш – вели Хејли.

– Но, едно знам. Донесов одлука. Знам колку силно и долго ја сакам оваа личност и дека нема да се откажам од него – заклучила манекенката.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi