Исекла УЛОШКИ и ги ставила на ОЧИ, кога ќе видите ЗОШТО и вие ќе го направите истото! (ВИДЕО)

14 мај, 20220
565440_ulosci_f

Девојката покажа како со помош на улошки можете полесно да се нашминкате.

Многу жени смислуваат разни трикови за полесно да се нашминкаат, но вакво нешто не би им паднало на памет на сите.

Една девојка на социјалната мрежа Инстаграм покажа како со помош на улошки можете да го намалите „нередот“ за време на шминкањето.

Сигурно ви се случило при шминкањето на капаците да ви падне сенката под очите, па и тој дел за ви се уништи. За да го спречите ова, обидете се со овој трик:

Исечете го лепливиот дел од улошките и ставете го под очите. Кога ќе ја нанесете сенката, таа ќе падне на него и нема да ве извалка.

Како изгледа во пракса, погледнете во видеото ОВДЕ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber