Исландски трик: Додадете ЕДНА состојка во бањата и вашата кожа ќе биде мека како СВИЛА

3 февруари, 20220
kupkaa-2048x1365

Овој производ е богат со витамини кои се одлични за кожата

Кога имаме проблем со кожата, нема нешто што нема да пробаме за да го решиме.

Убавата, здрава и негувана кожа е нешто за што сонува секоја девојка, а сега има начини да го има токму тоа.

Тоа е стар исландски трик кој се состои од капење во пивски квасец.

Во исландските спа центри, пивскиот квасец се става во џакузи, со цел ефектот да се подигне на највисоко ниво.

Секако, има луѓе на кои бојата на водата со пивски квасец не им е примамлива, но сепак се одлучуваат за овој третман, со оглед на неговиот ефект.

Пивскиот квасец е многу здрав и за внатрешното и за надворешното здравје на организмот.

Содржи многу есенцијални амино киселини кои се неопходни за регенерација на организмот. Богат е и со витамини, особено со комплексот Б, кој е растворлив во вода и многу важен за метаболичките процеси во организмот.

Покрај тоа, пивскиот квасец содржи минерали кои благотворно делуваат на здравјето на кожата, па можат да бидат одличен сојузник во борбата против несаканите митесери, несовршеностите на кожата и флеките.

По ова капење порите ќе се отворат, а кожата ќе биде длабоко нахранета со потребните состојки. Во Исланд се советува да не се туширате 24 часа по ова капење и да не нанесувате други креми и препарати за ефектот да биде поголем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma