ИСЧИСТЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ Направете вистински пијалок за детоксикација од само четири состојки

30 март, 20220
Screenshot 2022-03-30 144537

Направете пијалок за детоксикација

Пролетта е омилена сезона за многумина. Тогаш се се буди, вклучително и нашето тело.Повеќето луѓе штом ќе видат сонце и зеленило добиваат дополнителна енергија, сила и волја.

И покрај пролетниот замор, имате желба да се движите и да направите нешто со вашето тело, а пред се да се ослободите од сите токсини и наслаги на силна храна. Детоксикацијата или чистењето на телото позитивно влијае на целокупното здравје, му помага на организмот да ја врати природната рамнотежа, ја зголемува енергијата и го подобрува здравјето.

Целта на детоксикацијата е да се исчисти телото од страни материи и насобран отпад, така што телесните функции ќе го достигнат врвот. За тоа е пресудно здравјето на цревата. Дури кога ќе се исчистат цревата, доаѓа до чистење на организмот.

Состојки за 1 литар

2 лимони

корен од свеж ѓумбир со големина од 2 cm

1 краставица

Околу 10 листови свежо нане

1 литар вода

Подготовка:

Излупете го и исечете го на коцки ѓумбирот и ставете го во бокал или тегла. Исечете го лимонот на прстени, а краставицата исечете ја ситно на ленти. Сè прелијте со ладна вода, ставете свежи листови нане и оставете ги во фрижидер најмалку еден час. Пијалокот за детоксикација би требало да го пиете во текот на целиот ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi