И на овој начин, стајлингот е сепак ШИК! Една Французинка има иновативно решение за комбинирање високи чизми

25 јануари, 20220
329198_profimedia0636817393_ff

Французинките, со добра причина, важат за кралици на Инстаграм, но и за кралици на стилот воопшто! Имаат неколку модни парчиња кои успешно се комбинираат на најразлични начини и ја формираат основата на нивниот моден израз, а обожаваат да експериментираат малку похрабро и со тоа да претставуваат вистинска модна инспирација!

Познато е дека главни трендови во светот на обувките оваа зима беа chunky или combat чизмите, како и, на пример, секогаш популарните Uggs, но љубителите на нешто поелегантна мода носеа и високи чизми, кои одлично се вклопуваа со здолништата и фустани.

Повеќето жени ќе мислат дека високите чизми не можат да се комбинираат со пошироки панталони – освен некој супертесен модел – но од Французинките учиме дека дури и тоа не мора да биде така, а сепак ќе изгледајте уредно и шик.

Инфлуенсерката Леја Сфез секогаш има неколку забавни идеи за иновативен стајлинг на својот Инстаграм, а има и одлична идеја како да ги комбинира високите чизми на малку поинаков начин.

Оваа Парижанка ги вовлече рамните фармерки во високи црни чизми, па сето тоа го искомбинира со бомбер јакна и спортска чанта од Диор и со тоа постигна изглед на кој вреди да се обрне внимание!

Исто така, вреди да го испробате овој моден трик, а идеално е за пониските жени тоа да го направат со пократка јакна за визуелно да ги издолжат нозете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma