И оваа година во мода е животинскиот принт: тренд кој го обожаваат храбрите дами

22 јануари, 20220
Screenshot_11

Годинава излозите ќе бидат украсени со палта, патики, кошули, здолништа, фустани, сите во мотиви на зебра, тигар, леопард, змија …

 

Кога станува збор за животинскиот принт, има луѓе кои секогаш со задоволство го носат, но има и такви кои не се обожаватели бидејќи сметаат дека овој тренд одамна е надминат и дека треба да се остави простор за нови дизајни и мотиви.

 

Ако спаѓате во групата на луѓе кои не се ентузијасти за овој тренд, можеби сепак треба да му дадете шанса, бидејќи модните експерти, креатори и дизајнери го подигнаа овој дизајн на повисоко ниво.

 

 

  1. Комбинирање принтови

  1. Леопард фустан

  1. Детали во животински принт

  1. Панталони со животински принт

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma