И тие патат од скршено срце: Како славните убавици се справуваат со прељуба?

8 март, 20220
335109_dzeniferlopezprofimedia06601137292_ff

Восхитувањето на планетата не е гаранција за среќа, ниту убавина, бидејќи често холивудските убавици се несреќни во љубовта.

Како се страда во Холивуд и што е тоа што им недостига на успешните убавици за да бидат среќни?

Eva Longorija

Една од најубавите светски актерки, која не освои со улогата на Габриела Солис во Очајни домаќинки, Ева Лонгорија била измамена. Ја изневерил нејзиниот поранешен сопруг Тони Паркер, а Ева еднаш рекла:

– Не беше важно кого ќе избере. Мислам, имав моменти кога се прашував: “Дали сум доволно секси? Дали сум доволно паметна?” но по повеќето од тие прашања веднаш би застанала и би рекла: „Не, не го помислувај тоа“.

Sandra Bulok

Бракот на оскаровката Сандра Булок и Џеси Џејмсон се распадна во 2010 година среде процедурата за посвојување дете, која парот ја покрена. Џеси ја изневери Сандра, а таа посвои дете по разводот. Таа накратко го кажа ова:

– Секој од нас е на вистинското место. Јас сум токму онаму каде што треба да бидам. Никој не може да се подготви за ништо, а јас сум среќна што сум таму каде што сум во моментов. Се случи, но тоа е тоа.

Dženifer Lopez

Џенифер Лопез никогаш јавно не кажа кој партнер ја изневерил, но зборуваше за изневерувањето и сподели совети од лично искуство. Таа изјави во едно интервју:

– Работата е во тоа што треба да разберете дека измамата не се случила поради вас. Кога некој ве изневерува, тоа повеќе зборува за него… За неговите маани. Но, многу жени сметаат дека измамата е последица на нивните недостатоци, дека нешто не е во ред со нив. А вистината е дека тоа е егото на тој што изневерува и нешто што му треба за да го исполни. Тоа ги тера да бараат среќа надвор од врската. И не затоа што не бевме доволни.

Kloi Kardašijan

Клои Кардашијан неколку пати беше измамена, но не го криеше, дури и отворено зборуваше во емисии за своето непријатно искуство.

Нејзината кратка изјава е оваа:

– Едноставно не сакам да имам никаква врска со луѓе кои велат дека сакаат моногамија, а потоа одат наоколу.

Измамата е важно искуство од кое можеме да научиме нешто, и доказ дека не ги дели луѓето и дека не е важно како изгледаш и дали си убава, привлечна, паметна…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi