КАДЕ ИСЧЕЗНА СЕЛИН ДИОН? НИКОЈ НЕ ЈА ВИДЕЛ ОД ОКТОМВРИ: Се зборува дека причината за исчезнувањето е ужасна! (ФОТО)

29 март, 20220
274975_profimedia0453367070_ls

Селин Дион утре го слави својот 54-ти роденден, но од неа нема ни трага ни глас

Од некогаш многу достапната уметница, останаа само неколку објави на Инстаграм што може да ги објави секој од нејзиниот профил.

Се шпекулира дека е болна и тоа сериозно и дека се уште не закрепнала. Никому не му е јасно за каква болест се работи, но сите веднаш ја прифатија таа причина како оправдана, со оглед на тоа што пејачката минатата година драстично ослабе.

Слабеењето и очигледно лошата физичка состојба ги оправда со тоа што се вратила на балетот и многу работи.

Selin Dion

Од октомври, додека не ги откажа настапите, Селин објавуваше само извадоци од видео клипови од нејзините стари спотови.

Фановите во пораките напишаа: „Би сакале да имаме некои новости за Селин…“

Нејзиното последно обраќање до публиката беше на крајот на 2021 година, кога рече:

„Навистина се надевав дека ќе можам да го одржам настапот, но претпоставувам дека само треба да бидам трпелива и да го следам режимот што ми го препишаа лекарите. Ќе ми биде драго да се вратам во полно здравје, едвај чекам да се вратам на сцената“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma