КАКОВ ФРАЕР! Познатиот музичар ги покажа стомачните! Жените во транс! (ФОТО)

8 февруари, 20220
156399_11145037-10153495415958390-3665701109773612263-n_f

Популарниот музичар Лени Кравиц редовно вежба во природа, со помош на тренерот Дод Ромеро

Извајаните стомачни мускули на Лени ги полудеа обожавателите ширум светот, а неодамна музичарот објави фотографија на која го истакна својот најголем атрибут, а многумина во коментарите признаа дека му се восхитуваат, но и му завидуваат.

Лени истакна дека повеќе сака да тренира на отворено отколку да биде во теретана.

– Повеќе сакам да тренирам во природа, отколку да бидам затворен во теретана – рече тој.

Тој практикува кардио вежби со оптимално оптоварување, кое понекогаш го менува.

Што се однесува до исхраната, таа е претежно веганска и јаде само храна од растително потекло, а често и само сиров зеленчук.

Тој сам си ја одгледува храната, но, како што изјавил, знае да прави исклучоци, па често го „засладува“ своето мени со тестенини, палачинки и вафли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma