Како да ПРЕДВИДЕТЕ дали партнерот ќе ве изневери? Ова е индикатор на кој треба да обрнете внимание!

6 мај, 20220
Screenshot_6

Ако забележите во вашата врска дека другата страна избегнува да се соочи со проблемот, тоа е јасен знак дека може да дојде до неверство.

@restoringrelationships

Healing for anxious attachments is expressing needs + getting support (which is v different than triangulating!) & for avoidants it’s leaning into connection #cheating #attachment

♬ original sound – restoringrelationships

Девојка која својот профил на TIkTok го посвети на проучување на љубовните врски и укажување на грешките што ги прават поединци, објави видео кое остави многумина без зборови.

 

Станува збор за „теоретско предвидување на прељубата“, поточно како да знаете дали партнерот ќе ве изневерува.

 

Како што објаснила, во врска во која нешто не функционира, обично има некој кој ја „избегнува“ ситуацијата и некој што е „анксиозен“ и ги задржува проблемите за себе.

 

Оној што избегнува всушност е личноста која ќе изврши прељуба, бидејќи за да ја балансира постојната врска, спасот го бара надвор од неа.

 

-Тој спас може да биде пијалок или работа, но може да биде и прељуба, додека анксиозната личност целата тага и проблеми ќе ги задржи за себе – наведува оваа девојка.

 

Што уште кажа таа, можете да видите во видеото од почетокот на текстот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi