Како Роберт Патинсон се подготвувал за улогата на Бетмен: Строга диета, ги броел голтките вода

4 март, 20220
412212_avokado_f

Како што се приближувале деновите на снимањето, Патинсон морал да внимава на секое нешто што ќе го конзумира.

Роберт Патинсон детално се подготвувал за улогата на Бетмен. Како што се приближувале деновите за сцени без кошула, актерот педантно „ги броел голтките вода“ и практикувал строга диета, пишува „Њујорк пост“.

Всушност, тој со месеци физички се подготвувал за улогата на Бетмен.

– Имав околу три месеци пред почетокот на филмот, а тогаш постојано вежбате пред и после работа – изјави тој во телевизиската емисија „Пипл“.

Како што се приближувале деновите на снимањето, Патинсон морал да внимава на секое нешто што ќе го конзумира.

See the source image

Тој изјави дека сознанието дека ќе снима сцени без маица било вистински мотиватор.

Актерот изјавил дека бил емотивен моментот кога за прв пат го облекол оделото на Бетмен.

– Смешно е затоа што го читаш сценариото и поминуваш многу време обидувајќи се да разбереш: „Како можам да го играм овој лик кој прави такви смели акции? И колку повеќе се приближував до снимањето, толку повеќе станував параноичен – знаете, смешно е чувството кога само седите дома во маица – а потоа ќе го облечете костумот на Бетмен“, рече Патинсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi