Кајли Џенер го поправи впечатокот што го остави на Мет Галата: Со новото модно издание ги шокираше фановите

7 мај, 20220
tan2022-5-3256239029-830x0

Кајли Џенер (24) присуствуваше на Мет Гала, традиционално дружење кое важи за најгламурозниот моден настан на планетата.

Кајли на Мет Галата пристигна во венчаница во класичен крој на модната куќа „Off-White“, а горниот дел беше украсен со корсет покриен со проѕирна ткаенина.

Сепак, модниот додаток кој предизвика лавина коментари е секако превртената капа со превез и украси во форма на цвеќе.

Младата мајка на две деца немала поим дека нејзиното ослободување ќе биде предмет на громогласни критики.

– Те молам соблечи го фустанот. Не, едноставно не – напиша еден интернет корисник.

– Мила, што е ова? Очекувавме многу повеќе – додаде друг.

Решена да ја исправи, како што многумина ја нарекоа, „модната катастрофа“, Кајли реши да облече уште една комбинација на облека на забавата што се организира по Мет Гејл.

Таа носеше долг сатенски фустан кој одлично ја следеше нејзината линија на телото, а горниот дел од оваа креација е дизајниран така што корсетот одлично го истакнува струкот.

Кајли комбинацијата ја „зачини“ со интересен детаљ од тул кој имаше функција на ракавици, на кои стави и интересни прстени.

Судејќи по реакциите на фановите на овој стајлинг, може да се заклучи дека се воодушевени.

– Ова требаше да го носиш на Мет Гала. Сите го чекавме ова – напишала една жена.

„Кралице, за се ти е простено“, додаде друг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi