КАЈЛИ ЏЕНЕР ЗА ПОСТПОРОДИЛНАТА БОРБА: „Не е лесно ни психички, ни физички ни духовно“.

19 март, 20220
Screenshot_5

Кајли Џенер одлучи да сподели помалку убави моменти од својот живот со своите милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

 

Шест недели откако го роди синот Волф, најмладата милијардерка на светот откри како се чувствува.

 

Имено, Кајли откри дека се бори со постпородилна депресија.

 

Не ми е лесно. Искуството ми е многу потешко за разлика од првиот пат, кога ја родив ќерка ми. Не ми е лесно ниту психички, ниту физички, едноставно е лудо“, раскажа Кајли, и продолжи:

 

„Не сакав само да се вратам во јавност без да кажам нешто, бидејќи сега имаме пристап до Интернет и можеме да кажеме низ што поминуваме, за да слушнат и другите мајки. Не ми беше лесно.“

 

Таа потоа имаше уште една објава во која истакна колку е важно никој никого да не притиска.

 

Во ред е да не си добро. Сфатив дека вршам притисок врз себе. И секогаш се потсетувам дека родив дете, убаво, здраво момче. Мора да престанеме да се притискаме. Не само физички, туку и психички“, истакна таа.

 

Да потсетиме, Кајли на 2 февруари годинава роди момче, само еден ден откако го прослави роденденот на својата ќерка Сторми, која наполни четири години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma