Кајли Џенер по вторпат стана мајка: Доби син

8 февруари, 20220
diptih-830x0

Кајли Џенер го објави раѓањето на своето второ дете со раперот Тревис Скот и потврди дека нивното дете  се родило еден ден по четвртиот роденден на ќерката Сторми.

 

Намјладата од сестрите Кардашјан во неделата попладне откри дека вторпат станала мајка.

 

Иако не го откри полот на детето, 24-годишната милијардерка сугерира дека родила машко бебе со тоа што стави емотикон со сино срце во својата објава на Инстаграм. Таа не го открие името на новороденчето.

Покрај црно-белата фотографија од раката на новороденчето, таа стави емотикон со сино срце и датум 2/2/22.

 

Претставникот што зборуваше во нејзино име подоцна потврди за „People“дека таа родила син. Во неделата извори за ТМЗ изјавија дека на Кајли ѝ е добро по породувањето и дека Сторми е возбудена што има помлад брат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi