КЕЈТ И ВИЛИЈАМ РУШАТ РЕКОРДИ НА ПОПУЛАРНОСТ: Со еден потег спрема народот покажаа колку се нормални и приземни!

4 март, 20220
Kate-Middleton-i-princ-William

Како да ги поздравите идниот крал и кралица?

Тоа е проблемот со кој се соочила Велшанката Ники Херст во вторникот кога ги запознала војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во Велс кога биле во посета на Денот на Свети Давид, национален празник во Велс.

Кога двојката застана покрај нејзиниот штанд за сирење на саемот на пазарот Абергавени, Британката прилично го прекршила протоколот за состанување на кралското семејство.

„Тие беа драги, не бев сигурен како да ги наречам, во однос на нивните титули, па затоа ги нареков „Кејт“ и „Вилијам“. „Беа навистина опуштени“, изјави Ники за списанието People.

Кога се претставува член на кралското семејство, редно е да им се обратите со „Вашето кралско височество“. После тоа може да се користи „Господине“ или „Госпоѓо“.

Kate Middleton i princ William posjetili su Walesa na Dan Svetog Davida

Херст дури успеа да го развесели принцот Вилијам (39) со своето омилено сирење.

„Го прашав Вилијам кое му е омилено, а тој рече дека му се допаѓа навистина реткото швајцарско сирење Калтбах. И реков: ‘Еве малку!’ Тој беше многу изненаден и рече: „Не очекував дека ќе го имаш тоа!“, се присети таа.

Кристин Хјуз и Керол Дејвис, Велшанки кои поседуваат штанд со овошје и цвеќиња на пазарот, кампуваа да бидат на свадбата на парот во 2011 година. Тие се пошегуваа дека ќе бидат „кај баба ти“ – мислејќи на прославата во Лондон по повод сребрениот јубилеј, 70-годишнината од владеењето на бабата на принцот Вилијам, кралицата Елизабета Втора. „Ох, доаѓате ли? – рекол Вилијам со насмевка.

Princ William i Kate Middleton bili su dragi i simpatični prema mještanima

„Тие се толку приземни, неверојатна двојка“, изјави Хјуз за списанието People. „Тие ќе бидат фантастични крал и кралица од Велс“.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се прошетаа низ саемот на пазарот Abergavenny, ги здружија силите со локалното население и ги поздравија домашните животни.

Едно од првите прашања што мештаните им го поставија на војвотката и на принцот беше „Како се децата? На тоа прашање, Вилијам и Кејт одговорија „Одлично, благодариме што прашавте!

Kate Middleton podružila se s domaćim životinjama

Вилијам исто така истакна дека децата секогаш ги прашуваат каде одат пред да одат некаде без нив. Тие се многу љубопитни и сакаат да учат за нови места.

Да потсетиме, семејството се забавуваше на рагби натпревар минатата сабота, а Вилијам и синот Џорџ се познати како големи обожаватели на рагбито. Ова беше прв натпревар во живо на Џорџ во рагби.

Кејт Мидлтон воодушеви со својата модна комбинација кога се појави на рагби натпреварот. Војвотката од Кембриџ на натпреварот присуствуваше облечена како принцезата Дијана. Уште еднаш не воодушеви со нејзиниот моден избор.

Таа се појави во капут на Холанд Купер на натпреварот Англија-Wales Six Nations. Станува збор за познатото палто од Марлборо кое го обожаваат англиските трендсетерки. Класичниот капут на Кејт Мидлтон е рачно изработен во Англија, а висококвалитетната волна и даваше топлина на војвотката за време на студениот ден.

Kate Middleton i princ William prošetali su se Abergavenny tržnicom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi