Кејт Мидлтон едноставно не знае да згреши: Ја воодушеви јавноста со новата комбинација

6 мај, 20220
profimedia-0688701377-830x0

Кејт Мидлтон не престанува да воодушевува со своите беспрекорни стајлинзи. Овој пат, војвотката од Кембриџ облече зелен фустан за да им ја врачи наградата на кралицата Елизабета Втора на најдобрите британски дизајнери во Кенсингтон, западен Лондон.

https://xdn.tf.rs/2022/05/05/profimedia-0688639433-830x0.jpg

Кејт како и секогаш остана доследна на својот класичен стил, но внимателно ја бираше бојата на фустанот и модните детали, па навистина изгледаше фантастично.

Лелеавиот фустан е креација на популарната дизајнерка Еделаин Ли, а цената на ова парче облека со зелена смарагдна боја е 785 фунти.

https://xdn.tf.rs/2022/05/05/profimedia-0688689403-830x0.jpg

Фустанот до колена одлично ја истакна витката фигура на Кејт, а ременот со златно копче даде посебна нота на целокупниот стајлинг.

Темнозелени влошки од превртена кожа, писмо-чанта во иста нијанса и златни обетки се доказ дека Кејт се грижи за секој детал.

https://xdn.tf.rs/2022/05/05/profimedia-0688689394-830x0.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi