Кејт Мидлтон има посебен режим на исхрана: Овие намирници ги јаде секој ден!

9 април, 20220
kate-midlton-0006-830x0

Активниот начин на живот на Кејт Мидлтон не е многу променет откако таа стана член на кралското семејство. Иако има персонал кој ќе се грижи за неа, војвотката од Кембриџ речиси секој ден подготвува храна за себе, за принцот Вилијам и нивните деца – принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луис.

Кои се омилените јадења на штедливата војвотка кои не пропушта да ги вклучи во своето дневно мени?

Појадок

За почеток на денот, Кејт прави смути од зелка, спирулина, спанаќ, зелена салата, коријандер, мача чај и боровинка.

Ручек

Војвотката од Кембриџ задолжително јаде сезонски салати и овошје среде денот. Некои од нејзините омилени јадења се газпачо, како и салати со лубеница и гоџи бобинки.

Кејт веќе има совршена фигура, но нејзината мотивација е да има сјајна кожа, па затоа претпочита сирова храна.

Вечера

Сопругата на принцот Вилијам нема дилема што ќе има на масата на нејзиното семејство за вечера. Во повеќето случаи, тоа е пилешко, понекогаш на скара, а понекогаш со кари. Пилешкото на скара е исто така омиленото јадење на нејзиниот сопруг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi