Кога Меган и Хари го напуштиле кралското семејство, живееле со оваа СУМА: Еве колку пари му оставила Дајана на синот Хари!

12 март, 20220
306747_2345737-profimedia0228562182-ff_ff

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се повлекоа од функциите во британското кралско семејство пред повеќе од две години, го напуштија Обединетото Кралство и започнаа нешто помирен живот во Калифорнија.

Овој пар живее со синот Арчи и ќерката Лилибет, а во јавноста не се појавуваат толку често. Неодамна привлекоа големо внимание на NAACP наградите, а непосредно пред тоа фустанот на Меган, кој го носеше за време на интервјуто со Опра Винфри, беше прогласен за „фустан за 2021 година“.

Секако, животот на оваа двојка не може да биде баш едноставен, но среде бомбастичното интервју со Опра, Хари истакна дека не им било лесно на финансиски план.

<p>Mada je od <em>Megzita </em>prošlo više od dve godine i bura se (poprilično) stišala, <strong>princ Hari i Megan Markl </strong>ne prestaju da izazivaju interesovanje javnosti, a nekad su predmet pažnje njihove izjave — o kojima ne prestaje da se komentariše — i to s razlogom...</p>

Хари призна дека на почетокот на минатата година останал без финансиска поддршка од семејството, па морал да влезе во нови деловни води, па со сопругата потпишал договор со стриминг сервисите Spotify и Netflix.

– Тоа се случи во моментот кога семејството ме остави без ништо. Морав да обезбедам сигурност за нас двајца. Ги имав само парите што ми ги остави мајка ми и без нив ништо не можевме – рекол Хари.

princeza Dajana, Princeza Dajana

Сепак, познато е и колку е точна бројката кога станува збор за наследството што Хари го остави од својата мајка Дијана.

Во 2014 година Форбс објави дека Хари добил дури 10 милиони фунти од имотот на неговата мајка.

Вилијам и Хари се главни наследници, но Дијана му препушти дел од богатството на Пол Барел, како и на неговите кумови. По разводот од Чарлс добила накит и акции, а сето тоа им припаднало на синовите по нејзината смрт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi