„Кога ќе излезам од затвор, МОЈА Е“: Глумецот ја познавал Ким Кардашијан од дете, а денес е БОЛНО ОПСЕДНАТ со неа!

18 јуни, 20220
320175_kim_ff

Случајот со O Џеј Симпсон е добро познат – во 1994 година, неговата сопруга Никол Браун Симпсон и нејзиниот пријател Рон Голдман беа пронајдени избодени до смрт, а тој беше осомничен. Следуваше јавно судење, бројни одвратни детали, нови скандали, а иако денес е ослободен, никој не е сигурен дали е навистина невин.

Познато е дека еден од неговите бранители на судењето бил Роберт Кардашијан, негов долгогодишен пријател. Семејствата Симпсон и Кардашијан беа исклучително блиски, а поранешната сопруга на Роберт, Крис и покојната Никол беа најдобри пријатели. О.Џ. бил таму за време на раѓањето на сите деца на Кардашијан и за време на нивното растење, поради што тврдењата дека тој со години е вљубен во Ким Кардашијан и дека, згора на тоа, имал фотографии од неа во затворската ќелија се особено бизарни.

O.J. Simpson, O Džej Simpson

Имено, Симпсон по грабежот во Лас Вегас заврши зад решетки, а беше осуден на 33 години затвор. Сепак, во 2013 година тој беше ослободен, а во 2021 година беше пуштен на условна слобода.

Додека бил во затвор, тој наводно развил болна опсесија со Ким Кардашијан, ријалити ѕвезда и ќерка на неговиот покоен пријател Роберт.

Се пишуваше дека на ѕидовите од ќелијата има залепени нејзини фотографии, а кога се омажила за раперот Канје Вест, тој рекол:

– Се додека сум во затвор, не можеме да бидеме заедно, па Канје засега може да ја има. Но, штом ќе излезам, таа е моја.

O Džej Simpson

Тој, наводно, во една прилика изјавил дека неговата предност во однос на бројните конкуренти смета дека е афро-американското потекло.

– Ким сака црни фудбалери, а јас сум во Куќата на славните – рече тој и додаде дека се уште го има трофејот Хајсман, признанието кое поранешното момче на Ким и НФЛ играч Реџи Буш го вратил во 2005 година.

Откако излезе од затвор, Симпсон се трудеше да не привлекува премногу внимание и не се знае многу за неговиот живот, па не се знае дали по ослободувањето се обидел да стапи во контакт со неа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi