КОНЕЧНО РЕШЕНА УШТЕ ЕДНА МИСТЕРИЈА: Еве зошто ПОМЛАДИТЕ мажи сакаат ПОСТАРИ жени

5 март, 20220
Screenshot_3

Кога ќе видиме постара дама со помлад маж, повеќето од нас превртуваат со очите. Иако од една страна тврдиме дека љубовта не познава граници, дека е слободна, неограничено, во повеќето случаи не ни е логично да видиме помлад маж со постара жена. Ниту кога станува збор за познати личност, а не пак, за „обичен“ вљубен пар. Зошто помладите момци ги привлекуваат постари жени? Во продолжение ви откриваме некои од можните причини.

 

 

 

 

 

 

 

Имаат поголемо искуство

 

 

 

 

Сосема е јасно дека искуството доаѓа со годините, па така и кога станува збор за сексот. Постарите жени многу добро знаат што прават во кревет и се свесни за своите потреби.

 

 

 

 

Не се опседнати со своето тело 

 

 

 

 

Мажите сакаат жени со реални облини и жени кои не се опседнати со своето тело. Постарите дами со текот на годините научиле да го прифатат својот изглед, тие се полни со самодоверба и животна радост.

 

 

 

 

Независност

 

 

 

 

Постарите жени претежно се оствариле во финансиска смисла и повеќето од нив имаат стан и автомобил, како и редовни приходи.

 

 

 

 

Знаат да покажат авторитет 

 

 

 

 

Доминантните партнерки често се дел од еротските фантазии кај многу мажи, а постарите дами го имаат токму тоа – авторитет и доминација над помладиот партнер. На мажите им е секси кога жената ќе ја превземе контролата.

 

 

 

 

Го ценат својот партнер

 

 

 

 

Постарите жени уживаат во својот однос со помладиот партнер и го ценат како човек, не се заморуваат со неговите недостатоци и немаат намера да го менуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma