Лепа Брена за периодот кога немала пари: Бев многу гладна

12 февруари, 20220
mirjanabrenapalata280920210013-830x0

– Немав успешни, богати и моќни родители – изјавила пејачката

Фолк ѕвездата Лепа Брена сега живее во изобилство, а никогаш не криела дека пораснала во сиромаштија и беда.

Рекла дека гладувала во студентските денови за да заштеди пари.

– Во мојата деветнаесетта година се запишав на туризам на Природно-математичкиот факултет. Бев многу гладна околу шест месеци додека студирав. Сакав да заштедам пари и на некој начин да бидам рамноправна со моите пријатели кои немаа многу пари – истакнува пејачката и додава:

– Заштедував јадејќи леб и јогурт. По некој февруари, се изморив од сето тоа и решив да го земам животот во свои раце. Немав успешни, богати и моќни родители. Отидов во Брчко, каде го запознав шоуто на Лира, после тоа Сладок грев – вели Брена, која потоа решила да биде дрска за да успее во шоу-бизнисот.

– Им реков дека треба да слушнат девојка која умее и знае да пее, на што ми рекоа дека тоа било многу дрско. Јас одговорив: „Дрска сум, само затоа што знам дека имам квалитети“. Потоа почнав да работам со нив, на големо незадоволство на моите родители кои сакаа да го завршам факултетот. Морав да го земам животот во свои раце. Сè после тоа е историја – смета Лепа Брена, чиј живот тогаш тргна во нагорна патека.

– Минимакс ми го даде префиксот Лепа, кој никогаш во животот не сум го сакала. Тогаш станав Лепа Брена и тогаш сфатив дека нашата нација и нашиот народ не можат да спојат убавина и интелигенција. Морав да се борам долги години за тоа, дека мое да бидете убави и паметни и вредни и успешни, како и да имате достоинствена кариера без скандали – изјавила пејачката.

– Сакав да создадам нешто во животот и да бидам независна жена која може да им помогне на своето семејство и родителите. Бидејќи немав време да живеам како секоја друга девојка, од 1981 година до распадот на Југославија, правев по два концерти дневно по десет до петнаесет дена. Животот ми се сведе на автобус, хотел, хамбургери, заеднички ручеци и вечери со „Слаткиот грев“ – заклучила Брена, а пренесува „Мокрогорска ТВ“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi