Локација, изглед, опременост – се е ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Славниот пар започнува заеднички живот во вила која не се гледа често

4 февруари, 20220
334974_tomholandzendejaprofimedia0646629722_ff

Британскиот актер Том Холанд (25), кој изминативе години го носи костумот на Спајдермен во познатата франшиза, и неговата американска колешка Зендаја Колман (25) се запознале во 2016 година, а оттогаш се шпекулира дека има повеќе отколку пријателство меѓу нив.

Тие со години негираа се, но во јули 2021 година беа фатени како се бакнуваат во автомобил во близина на куќата на Зендеја. Парот во еден момент разговарал и се смеел и потоа во еден момент се бакнале, додека Холанд цело време ѝ го галел лицето на една од најпопуларните млади актерки во светот. Наводно, сè се случило во Силвер Лејк во Лос Анџелес, каде што живее мајката на Зенда, Клер, а претходно истиот ден тие биле видени како шетаат со мајката на актерката.

<p>Zendeja i Tom Holand godinama skrivaju svoju ljubav, ali su spremni za naredni korak ― i to jedan od najvažnijih!</p>

Тие се уште не зборуваат за својата љубов, иако во интервјуата не ги поправаат водителите кои ги нарекуваат пар, а според последните информации нивната врска е толку сериозна што наскоро ќе почнат да живеат заедно.

Според пишувањето на британските медиуми, Том Холанд купил вила вредна повеќе од 3,6 милиони долари во Лондон, во која ќе живеат заедно со Зендаја. Бидејќи ги разделува Атлантскиот океан и двајцата работат речиси постојано, Том и Зендеја вложуваат големи напори да ја одржат својата врска и наскоро ќе изградат семејно гнездо во југозападниот лондонски кварт Ричмонд, во близина на Темза.

<p>Zendeja i Tom Holand godinama skrivaju svoju ljubav, ali su spremni za naredni korak ― i to jedan od najvažnijih!</p>

Интересно, тие не се одлучија за совршено опремена луксузна зграда, туку за „обична“ вила која ќе ја приспособат на нивните потреби. Нивниот нов дом моментално изгледа малку запуштено, а папараците ја сликаа состојбата во која се наоѓа оваа куќа, каде работите веќе се започнати.

<p>Zendeja i Tom Holand godinama skrivaju svoju ljubav, ali su spremni za naredni korak ― i to jedan od najvažnijih!</p>

Иако нивните колеги претпочитаат ултра луксузни локации надвор од метрополата и куќи подалеку од соседството, парот се одлучил за – иако пространа и добро опремена – вила во област каде што куќите се наоѓаат многу блиску една до друга.

Ричмонд е познат и како област во која се наоѓаат бутици на познати брендови, а е многу практично решение за младите богаташи кои сакаат да останат блиску до срцето на градот.

<p>Zendeja i Tom Holand godinama skrivaju svoju ljubav, ali su spremni za naredni korak ― i to jedan od najvažnijih!</p>

<p>Zendeja i Tom Holand godinama skrivaju svoju ljubav, ali su spremni za naredni korak ― i to jedan od najvažnijih!</p>
Вилата има шест спални соби, а Том и Зендаја планираат реновирање во кое ќе вложат повеќе од 300.000 евра. Тие планираат да изградат теретана, кино, сауна и „машка пештера“ опремена за забава, играње игри и релаксација. Наводно е побарано да се прошири подрумот и тие имаат намера максимално да го искористат просторот на нивната нова куќа наместо да ги задржат сите спални соби во сегашната форма.

Двојката ќе живее во близина на родителите на Том, кои живеат во Кингстон, Темза.

– Пресреќни се затоа што го нашле овој имот и ќе делат дом. Тие се многу заљубени и сакаа нивната прва заедничка куќа да биде во Лондон, каде што порасна Том. Сите околу нив се возбудени – изјавил за The Sun извор близок на парот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma