Мадона раскина со 36 години помладото момче: Љубовта не престанала, но ова им пресудило

27 април, 20220
madona2-830x0

Поп ѕвездата Мадона (63) по три години врска раскина со танчерот Ахламалик Вилијамс (28), јавуваат странските медиуми.

По раскинувањето, Мадона се посветила на приватниот и деловниот живот, а според изворот, Мадона и Ахламалик останале во добри односи и танчерот се иселила од домот на пејачката.

„Мадона се фрли во зафатен социјален живот и се виде со пријателите и семејството по раскинувањето“, изјави изворот за The Sun.

„Таа има полн распоред, работи на претстојниот биографски филм, нова музика и се грижи за семејството, работите се одвиваат и прекинуваат со Ахламалик некое време. Има многу љубов, но засега решиле да се разделат“ – рекол изворот.

„Тие се во добри односи и нема лутина, но со животот се на различни места, поминаа месеци заедно на турнеја и во изолација, но сега тој се исели од нејзината куќа“ – рекол изворот.

Беше тешко да се одржи нивната романса, бидејќи и двајцата беа фокусирани на нивните индивидуални работни проекти.

Да потсетиме, Мадона започна да излегува со Ахламалик во 2019 година, четири години откако го запозна на нејзината турнеја Rebel Heart. Во тоа време, тој беше еден од танчерите на турнеја со неа.

За време на нивната врска, таа му помогнала да склучи договори со Стела Макартни. Тој дури се обиде да започне своја музичка кариера со помош на неговата девојка. Неговиот татко претходно зборуваше за нивната врска и рече дека верува дека таа ќе му „помогне во продукцијата на неговата музика“.

„И верувам, во моето срце, дека таа ќе помогне во продукцијата на неговата музика кога ќе заврши оваа турнеја. Таа ќе остане со него поради талентот што го има“ – изјави тогаш таткото на Ахламалик за The Sun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi