Мажите се срамат од нив: Жените ги обожаваат нивните маани!

6 март, 20220
Screenshot_1

Мажите се подеднакво несигурни кога станува збор за изгледот

 

Иако делуваат опуштено и често незаинтересирано, сигурно е дека некои работи кај себе не им се допаѓаат. Можеби никогаш нема да признае.

 

Сепак, доброто е што жените ги обожаваат овие нивни маани, а вие внимавајте дали се согласувате со дадените примери.

 

1.Стомаче

 

Повеќето жени изјавиле дека воопшто не им се допаѓа таканаречениот „ six-pack “. Жените генерално сакаат природен, нормален стомак, но тоа не значи дека ги привлекува стомак кој изгледа како труднички.

 

  1. Брада од „неколку дена“

 

Младата брада стара само еден ден е вистинска мамка за припадничките на понежниот пол. Не се работи за брадата како таква, туку за малку бунтовниот и многу лежерен изглед на маж кој со соодветна облека едноставно вришти сексапил.

 

  1. Знаци на стареење

 

Жените сакаат седа коса. Иако денес и мажите се фарбаат за да ги скријат првите знаци на стареење, жените повеќе ќе претпочитаат седокос отколку маж со видлива боја на главата. Истото важи и за ќелавите мажи, фризурата до милиметар или нула може да изгледа неодоливо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi