Меган Фокс откри дека синот ѝ го малтретираат бидејќи сака да носи фустани: „Моето дете страда“

29 април, 20220
megan-fox-gq-reaction-featured

Актерката Меган Фокс се расплака во неодамнешното интервју за Glamour UK додека зборуваше како нејзиниот најстар син Ноа (9) бил малтретиран на училиште.

Според мајката на три сина, нејзиното срце е скршено од суровоста на децата со кои нејзиниот син ги дели училишните клупи.

– Имам дете кое страда. Многу сум загрижена поради тоа, би сакала човештвото да не биде такво – изјавила Меган за својот деветгодишен син.

Актерката и претходно отворено зборуваше дека нејзиниот син сака да носи фустани.

– Дури и кога имаше само две години, тие му беа подраги од панталони – тврди Меган.

Во меѓувреме, како што изјавила за Гламур, има прочитано многу книги на оваа тема, вклучувајќи ги и оние напишани од трансродови деца.

Изборот на облека на неговиот син го гледа како негов начин на изразување.

– Некои од книгите велат дека можеш да бидеш момче и да носиш фустан. Можете да се изразите преку вашата облека како што сакате. Тоа дури и не мора да има никаква врска со вашиот род или сексуалност“, рече таа.

Таа додаде дека со години работела за да ги охрабри Ноа и неговите браќа, Џорнија и Боди, да го прифатат тоа што се. За жал, вели таа, други луѓе се тие кои имаат проблеми со личниот избор на нејзиниот син.

Таа истакна дека и го крши срцето што поради работата мора многу да патува и ги остава синовите.

– Посакувам да можам да ги земам со себе, тоа би ги олеснило работите. Тешко ми е, не само поради притисоците на општеството, туку и поради тоа што сум одвоена од нив. Тие се мојата ДНК – додаде таа.

Меган има три сина со поранешниот сопруг Брајан Остин Грин. Во јануари нејзиниот дечко Машин Ган Кели ја запроси, а иако неодамна имаа затегнати односи на црвениот тепих, работите во меѓувреме се измазнуваат.

Megan Foks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi