Мини здолништето не е резервирано само за убаво време: Вака стилизирајте го за софистициран изглед и на ладно

16 ноември, 20220
shutterstock2213084427-830x0

Иако секогаш со нетрпение ја очекуваме есента – есенски палети на бои, палта или лесни капути, марами и чизми, можеби поради варијациите во температурата нема да можеме да го носиме нашиот идеален есенски аутфит. Некогаш не е доволно ладно за капут што само одговара на она што го носиме одоздола, а понекогаш е премногу жешко во џемпери од кашмир што ги носиме со панталони, додека во постудените денови дури ни џемпер преку кошула не е доволен за да не загрее. Ваквите денови се вистински тест за нашите стилски вештини. Поентата е во слоевите и да се балансира помеѓу кратки и долги ракави или нозе.

Овде на сцена стапува мини-здолништето, кое не е резервирано само за пролет и лето, што го потврдува и фактот што го видовме на модните писти при претставувањето на колекциите есен/зима 2022/23.

Станува збор за основно модно парче кое доста добро се прилагодува на променливите сезони, само треба да го промените со што го комбинирате.

Ролки секогаш и секаде

Набавете ролки во сите бои, а кога велиме сè, го мислиме тоа, бидејќи тие одат со секоја можна варијација на деловен или лежерен стил. Ѕвонарки, панталони, ролки под фустани, фармерки, под одела и со кожни парчиња.

За оние рани есенски денови кога времето станува остро, комбинирајте ролки со тексас мини здолниште, твид здолниште, кожено здолниште или здолниште пепито. Мокасините се идеален пар обувки за есенските денови, а долгите чизми оставаат за многу постудените.

За оваа едноставна комбинација да изгледа малку повозбудливо, изберете чорапи со принт или дури боја или оние кои изгледаат како да носите чизми над колена. Зачувајте ја подебелата плетка за постудени денови.

Комплет мини-здолниште и јакна

Овие „Шанел“ комплети се нешто во кое треба да се инвестира и слободно изберете повесели бои. За елегантна текстура, покрај желка, добро ќе ви дојде и лесен џемпер со тркалезен врат. За чорапи изберете не-сјајни, мрежести или грилон чорапи. Најидеални чевли се чевлите со дебела потпетица.

Дебели џемпери за пријатно чувство

Спојте го вашето мини здолниште со дебел џемпер за да бидете топли и пријатни. Вметнете го џемперот внатре за да го дефинирате вашиот струк.

Обидете се да носите неутрален џемпер со црно мини здолниште и проѕирни црни хулахопки за класичен изглед. Одете храбро со џемпер вовлечен во мини здолниште во светли бои со чорапи до колена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber